Реакція МЗС України
Міністерство закордонних справ України вже назвало такі дії Росії кіднепінгом (викраденням). Мова йде про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей, батьки яких загинули внаслідок військової агресії Росії.
До теми Від початку російського вторгнення в Україні загинули 197 дітей
Традиційно для своїх загарбницьких дій росіяни навіть готові "прикриватися" так званими "документами". Міносвіти РФ має намір підписати з російськими окупаційними адміністраціями у Донецькій та Луганській областях "угоди", які б дозволили передавати незаконно депортованих з території України дітей-сиріт в російські сім’ї.
"Спроби Кремля надати своїм злочинним діям на території України "законних" підстав є цинічним нехтуванням засадничими правилами та звичаями ведення війни та загальновизнаними правами людини. Фактично Росія, порушуючи міжнародне гуманітарне право та елементарні стандарти людяності, займається організованим на державному рівні викраденням дітей і руйнуванням майбутнього української нації", – заявили в МЗС.
Українські дипломати нагадали, що відповідно до Конвенції ООН про права дитини, держави зобов'язані вживати заходів задля боротьби з незаконним переміщенням і неповерненням дітей із-за кордону. Росія є підписантом цього договору, тож повинна його дотримуватися.
Скільки дітей незаконно вивезли до Росії
Уповноважена з прав людини Людмила Денісова заявила, що Росія вивезла з території України 600 тисяч людей, з них 117 тисяч – діти. При цьому росіяни вже самі визнають, що маленькі українці не надто добре володіють мовою окупантів. Тож їх можуть відправити у спецтабори для вивчення мови.
Водночас окупанти на захоплених територіях вимагають відновлення навчального процесу саме російською мовою. Це вже зафіксовано у Запоріжжі.
Такі дії російських окупантів щодо усиновлення українських дітей вимагають рішучої реакції міжнародної спільноти, насамперед відповідних міжнародних організацій. Міністерство закордонних справ України звернулося до Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародного комітету Червоного Хреста, ЮНІСЕФ, Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Спеціальних представників Генерального секретаря ООН з питань дітей у збройних конфліктів та з питань насильства щодо дітей вжити невідкладних заходів задля повернення українських дітей на територію нашої держави.