Про це Марченко розповів у програмі "Право на владу". Зокрема, під час ефіру було оприлюднено низку таких вимог. Тому міністра попросили розповісти, чи відповідають вони дійсності.

Важливо Меморандум України та МВФ: Фонд підтвердив намір надати допомогу в умовах кризи

Підвищення тарифів для населення

За словами Марченка, запровадження ринкової ціни на газ та опалення для населення – зовсім не те, про що зараз говорять у суспільстві.

"Зараз ціна, яка була у попередньому опалювальному сезоні, яка зараз у всіх нормативних документах, - понад 4 тисячі гривень. На ринку фактична ціна – 2 275 гривень. Це ціна травня. Тобто ціну буде знижено. Відповідно до цих умов на опалювальний сезон ціну буде знижено", – запевнив посадовець.

Пенсійна реформа

Марченко зауважив, справді меморандум подальшої співпраці України з МВФ передбачає продовження пенсійної реформи. Але підвищення пенсійного віку водночас у Фонді не вимагають – про це "категорично не мовиться".

"МВФ нам рекомендує не робити виключення в плані пенсій. Не робити пільгових пенсій для судів, для прокурорів, як це було в попередні періоди. Тобто там є певні запобіжники щодо можливості розкачування пенсійної системи. Вони - створені, і більше ніяких ризиків", – підкреслив очільник Мінфіну.

Реформа податкової системи

На думку міністра фінансів, сьогодні в програмі МВФ зазначено лише такі кроки, які зобов’язаний робити уряд будь-якої країни. До прикладу, у меморандумі прописано кроки до реалізації реформи податкової системи.

"Реформа податкової системи передбачає створення єдиної юридичної особи в державній податковій службі, в державній митній службі. Ми на це йдемо, це нормальний практичний крок, я не бачу в цьому жодних якихось критичних речей. Це технічний крок, який ми робили з МВФ та без МВФ", – додав він.

Реформи ще у яких галузях передбачає програма МВФ

За словами Марченка, передусім мовиться про освітню та медичну реформи.

"Питання – що вкладається в цей формат. Перехід на нові моделі фінансування – це нормальний підхід. Я не бачу там проблеми, там не записано, що це якась реформа, яка робить якісь злі речі. В цьому там дискусії немає", – зауважив він.

Зверніть увагу В Україні з'явиться Гарантований мінімальний дохід: чи було це умовою МВФ

Що відомо про нову програму МВФ

  • Україна мала підписати з МВФ 3-річну програму підтримки EFF, а загальна сума траншу мала б скласти 8 – 10 мільярдів доларів. Однак 7 травня 2020 року МВФ відмовився підписувати програму EFF з Україною та замінив її на програму Stand-by.
  • 9 червня 2020 року МВФ має затвердити програму Stand-by для України. Вона є розрахованою на 18 місяців. Сума траншу становить 5 мільярдів доларів. Він має надійти трьома частинами.
  • Перший транш – 1,9 мільярда доларів має надійти вже через кілька днів після підписання угоди. Ці гроші Київ планує використати на підтримку бюджету та платіжного балансу.