Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров запевнив, що вступ до Митного союзу ніяким чином не завадить Україні зблизитися з Євросоюзом. Мовляв, Росія й сама хоче добиватися створення зони вільної торгівлі з ЄС. А тому хвилювання України безпідставні.
“Митний союз веде переговори про вільну торгівлі, наприклад, з Новою Зеландією, Швейцарією та іншими членами Європейської асоціації вільної зони торгівлі - і ні в кого це не викликає питань. А коли наш найближчий сусід - Україна - хоче зі своїми провідними торгово-економічними партнерами - з РФ, з Білорусією, з Казахстаном - встановити такі ж відносини, це чомусь викликає багато питання”, - каже міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
“Якраз сьогодні, вчора проходили переговори у Брюсселі, які дали непоганий, досить позитивний результат. Тому ми не бачимо ніякого протиріччя як в тому чого намагаємося досягти в Брюсселі, так і в голих переговорах з нашими державними партнерами, з якими нас об’єднують дуже широкі економічні зв'язки”, - сказав міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.
В опозиції кажуть - Митний союз вигідний лише Росії, а Україні ніякої користі не принесе. Крім того, такі дії можуть звести нанівець євроінтеграцію України. Адже правила економічної поведінки в зоні вільної торгівлі і Митному союзі суттєво відрізняються. Натомість, Україна може використати альтернативний метод.
“У нас ще із 90-х років діє угода з РФ, щодо якої російська сторона, на жаль, застосовує багато вилучень на цілу групу українських товарів і української продукції. І такі двосторонні угоди ми можемо підписувати із будь-якою країною СНД, ось тоді такий підхід не буде суперечити євроінтеграції України і створення зони вільної торгівлі із ЄС”, - зауважив народний депутат, НУ-НС В'ячеслав Кириленко.
Як відомо, Росія пропонує Україні спільно встановити зону вільної торгівлі з ЄС після приєднання до Митного союзу, і створити єдиний економічний простір в рамках Росії, Білорусі, Казахстану й України. А напередодні Віктор Янукович заявив, що Україна хоче співпрацювати з Митним союзом за схемою "три плюс один", тобто три країни пострадянського простору плюс Євросоюз.