Протестувальники 12 червня прорвали загородження. У відповідь правоохоронці застосували світлошумові гранати. Є затримані та поранені, пише 24 Канал.

Дивіться також Вірменський посол з'їздив до Бучі та засудив російську агресію: у Москві не барилися з реакцією

Що відбувається у Єревані

"Радіо Азатутюн", що є вірменською службою "Радіо Свобода", заявило, що декілька тисяч людей протестували біля парламенту Вірменії, коли там виступав прем'єр-міністр країни Нікол Пашинян. Адже мітингувальники проти земельних поступок Вірменії Азербайджану.

Протести у Вірменії: дивіться відео

За даними видання, після спроби прорвати загородження, правоохоронці взяли протестувальників у кільце та спалахнули сутички. Поліція використала світлошумові гранати. На відео чутно вибухи, помітний дим та поранені люди.

Внаслідок застосування світлошумових гранат є поранені

(Обережно! На відео видно поранених людей)

Станом на 22:00 12 червня речник МВС Нарек Саргсян заявив про:

  • 98 затриманих протестувальників,
  • 16 поранених правоохоронців.

У МОЗ Вірменії повідомили про 55 постраждалих поліцейських та протестувальників.

Антиурядові протести у Вірменії: дивіться відео

За даними Міністерства охорони здоров'я, за медичною допомогою звернулися 30 осіб. У одного чоловіка – серйозна травма кисті внаслідок вибуху світлошумової гранати.

Що відбулось у столиці Вірменії: дивіться відео

У Слідчому комітеті Вірменії заявили, що порушили кримінальну справу за фактом відмови протестувальників виконувати вказівки поліції.

До речі, у парламенті Вірменії також відбулась сутичка 12 червня 2024 року. Зокрема, Нікол Пашинян заявив, що опозиційні депутати "боягузливі дезертири". Так він відповів на закиди через відхід з Нагірного Карабаху.

Дивіться також Пашинян заявив, що Вірменія "вийде з ОДКБ": у МЗС кажуть, що його неправильно зрозуміли

Коротко про протести у Вірменії

  • Протести у Вірменії тривають з середини травня 2024 року. Мітингувальники виступають проти того, щоб Азербайджан контролював 4 села на кордоні з Вірменією.
  • Населені пункти відійшли до Баку відповідно до угоди про делімітацію. Мовиться про територію в 6,5 квадратних кілометрів.
  • Вірменія ще у квітні заявила, що поверне Азербайджану ці безлюдні села. Адже вони є важливими на шляху до мирної угоди між Азербайджаном та Вірменією.