Про це заявив міністр закордонних справ Молдови Тудор Уляновскі, пише "Укрінформ".
Читайте також: Росія провокуватиме Україну із території Придністров'я, – Клімкін
Міністр наголошує, що конкретний план дій перебуває на фінальній стадії розробки.
Ідея та стратегія полягають у тому, щоб просувати це питання (виконання резолюції Генасамблеї ООН про виведення російських військ із Придністровського регіону – 24) в структурах ООН, в рамках ОБСЄ, в діалогах з партнерами на двосторонньому рівні, щоб якомога більше країн підтримали позицію Молдови,
– сказав Уляновскі.
За його словами, схвалення відповідної резолюції більшістю країн-членів ООН – чіткий сигнал Росії. Так, міжнародне співтовариство підтримує Молдову та закликає Росію закінчити процес повного і безумовного виведення військ і озброєнь з її території. Окрім того, Уляновскі подякував керівництву України за те, що наша країна була співавтором резолюції Генасамблеї ООН.
Міністр наголосив, що резолюція не має санкційних механізмів. Однак називати її символічним документом – неправильно.
"Це резолюція більше політична, але не символічна, як дехто говорять. Це дуже важливий документ, який є доповненням до Стамбульських угод 1999 року, під якими представники Росії поставили підпис, що Росія зобов'язується повністю та беззастережно вивести свої війська з території Молдови", – акцентував Уляновскі.
Голова МЗС Молдови зазначає, що важливе не лише повне, а й безумовне виведення військ. Так, країні не потрібні чужі військові, щоб вирішити політичне питання.
Навпаки, потрібно прибрати військових і замінити нинішню військову миротворчу силу міжнародною цивільною миротворчою операцією,
– наголосив Уляновскі.
Нагадаємо, раніше президент Молдови Ігор Додон заявив, що спосіб реінтеграції невизнаної Придністровської Молдовської Республіки до складу Молдови буде визначено за допомогою референдуму.
Що таке Придністровська Молдавська Республіка?Це – переважно російськомовний регіон, який у 1992 році односторонньо проголосив незалежність від решти Молдови. Самопроголошеної "незалежності" Придністров'я не визнав ніхто у світі.
Регіон досі отримує суттєву підтримку Росії – політичну, економічну та військову. Після нетривалої війни 1992 року, в якій загинуло близько 1200 осіб, Кишинів остаточно втратив контроль над регіоном. На боці сепаратистів тоді взяли участь не окремі бійці, а цілі підрозділи та частини російської армії зі своїм озброєнням і бойовою технікою. У 1992 році за двостороннім російсько-молдавському угодою на адмінкордонах між Придністров'ям і рештою Молдови було розпочато миротворча операцію з участю російських і молдовських військ, а також збройних формувань.
У 2018 році в інтерв'ю латвійському виданню Latvijas Avize спікер Молдовського парламенту Андріан Канду заявив, що у Придністров'ї незаконно перебувають близько 2 тисяч російських військовослужбовців, яких у Кишиневі вважають "окупаційними силами", що представляють загрозу безпеці.
У червні 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію з закликом до Росії вивести свої війська з Придністров'я. Попри численні заклики, російські військові досі незаконно лишаються на території так званої "ПМР".