За словами Клімкіна, у контексті звільнення Придністров’я від російської присутності вже вдалось отримати "перші, хоча і дуже слабкі позитиви" – зараз з Придністров’я їхатимуть машини із нормальними номерними знаками.

Це, на жаль, не означає, що провокації з території Придністров’я припиняться... В тому числі з території Придністров’я з боку Росії здійснюються спроби дестабілізації України,
– сказав він.

Читайте також: Чи загрожує Україні російське брязкання зброєю у Молдові

За словами Клімкіна, Україна та Молдова продовжують потерпати від російської агресії.

"Ми будемо послідовно працювати над нашим спільним порядком денним... Будемо спільно працювати, щоби усунути загрозу російського сховища в Колбасній (селище в ПМР), де зберігається море боєприпасів в тому числі зовсім непридатних. Це загроза для обох країн у плані безпеки та у плані екологічної ситуації", – сказав Клімкін.

Що таке Придністровська Молдавська Республіка? Це переважно російськомовний регіон, який у 1992 році односторонньо проголосив незалежність від решти Молдови. Самопроголошеної "незалежності" Придністров'я не визнав ніхто у світі.

Регіон досі отримує суттєву підтримку Росії – політичну, економічну та військову. Після нетривалої війни 1992 року, в якій загинуло близько 1200 осіб, Кишинів остаточно втратив контроль над регіоном. На боці сепаратистів тоді взяли участь не окремі бійці, а цілі підрозділи та частини російської армії зі своїм озброєнням і бойовою технікою. У 1992 році за двосторонньою російсько-молдовською угодою на адмінкордонах між Придністров'ям і рештою Молдови було розпочато миротворчу операцію з участю російських і молдовських військ, а також збройних формувань.

У 2018 році в інтерв'ю латвійському виданню Latvijas Avize спікер Молдовського парламенту Андріан Канду заявив, що у Придністров'ї незаконно перебувають близько 2000 російських військовослужбовців, яких у Кишиневі вважають "окупаційними силами", що представляють загрозу безпеці.

У червні 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію з закликом до Росії вивести свої війська з Придністров'я. Попри численні заклики, російські військові досі незаконно лишаються на території так званої "ПМР".