Зустріч відбулася на умовно нейтральній території – в Йорданії. У цій арабській країні вже відбувалися мітинги на підтримку ХАМАС.

Дивіться також Посол розповів, як триває евакуація українських громадян з Ізраїлю і як країни співпрацюють

Навіщо цей візит

13 жовтня державний секретар США Ентоні Блінкен зустрівся із президентом Палестинської автономії Махмудом Аббасом. Аббасу вже 87, і він очолює Палестинську автономію протягом останніх 18 років.

Аббас просить припинити агресію проти палестинського народу та відкидає поради Ізраїлю для жителів Сектору Гази виїхати з регіону – називає це примусовим переміщенням. Також говорить про гумантітарну катастрофу та просить відкрити гумантітарні коридори.

Зустріч із Махмудом Аббасом важлива, оскільки він є лідером ФАТХ – руху, який жорстко критикує ХАМАС. ФАТХ частково контролює Західний берег річки Йордан, тоді як ХАМАС порядкує у Секторі Гази.

Представники США зустрілися з Аббасом уперше від нападу ХАМАС на Ізраїль, і це частина ширшого візиту: Блінкен здійснює турне Близьким Сходом у пошуках важелів для врегулювання конфлікту.

Дивіться також Україна чи Ізраїль: чому вибір, кому допомагати, може стати стратегічною помилкою США

Америка на боці Ізраїлю

  • На думку посла Ізраїлю в Україні Міхаеля Бродського, візит Блінкена до Ізраїлю – вияв підтримки та сигнал про подальшу військово-політичну допомогу.
  • Зокрема Блінкен запевнив, що Сполучені Штати Америки працюють над тим, аби у війну на Близькому Сході не втрутилися інші країни.