День примирення
Ветеран УПА: мені доводилось воювати і в Червоній армії. Я потрапив на фронт у Польщі на Віслі. Тоді поляки не дозволяли вчитись українською, тож з першого класу мав уроки польською. Довелось 9 травня відзначати у себе вдома при радянській владі, потім 20 років — при українській. В нас багато було ветеранів війни.
На 9 травня я виходив зі всіма громадянами. Нас тоді ніхто не зачіпав, що ми інші
— Сьогоднішній день відрізняється тим, що ми не пішли на парад. А об’єднання ЧА і УПА – ми того прагнули і раніше. Я ж відвоював і там, і тут. Вважаю, що більше прагнув об’єднання, ніж будь-хто інший. В мене у взводі були і росіяни, татари, грузин і два узбеки та інші. Мені тоді було 20 років.
Я радий, що ми прийшли до примирення на державному рівні
Ветеран Червоної армії: Наша Україна — особлива. Тут живуть доброзичливі, красиві, до роботи не ліниві люди. Вони століттями страждають за свою доброту. Я хотів би, щоб сьогодні новонароджені були всі одинаковими: поважали батьків, дідів, вчилися. Я думаю – настане такий час. Але приходить різна влада, і забуває, що вона обрана народом. Люди зараз дуже бідують. Ми воювали з німцями – то були дуже важкі роки. Але ми виживали, живучи в наметі при -25. Я пішов добровольцем в райком комсомолу. Мене прийняли в 17 років.
Сучасна війна
Ветеран Червоної армії: Ніколи не думав, що наш братський народ може так вчинити. Цю всю політику роблять люди, які не мають відповідальності перед народом.
АТО – війна буде затяжна. Прийшли люди, які хочуть загарбати землю та зробити народ рабами. Люди мають гідність — війна просто так не закінчиться, замороження конфлікту тут неможливе.
— Нас довели до такого стану що армії не було.
Ветеран УПА: Наша молодь стала неймовірно патріотичною.