Перевірити готовність українських морпіхів на полігон прибула група військових аташе з 9 країн світу.

“Ця підготовка була прекрасним практичним прикладом того, як можуть співпрацювати українці та британці. Я дуже сподіваюся, що в майбутньому ми зможемо плідно працювати пліч-о-пліч, британські та українські військовослужбовці під час миротворчих операцій”,- заявив аташе з питань оборони при посольстві Великобританії в Україні Джон Форман.

Умови роботи піхотинців максимально наближені до реальних. Іспит складається з трьох елементів: робота на блокпості, це зупинка транспорту, огляд людей та автомобіля, далі перевірка будинку та відпрацювання бойових завдань.

“Ми почали займатися: як заарештовувати, як виводити людини, як її транспортувати, евакуювати особовий склад - ці дії були досить цікаві”, - каже командир взводу роти морської піхоти Павло Головатенко.

Цей курс проводять представники британської групи військових радників та інструкторів, які мають досвід миротворчих операцій в різних гарячих точках. За період навчання іноземні миротворці опрацювали з українськими військовими майже 90 різних предметів та дисциплін. Головне, кажуть, навчити бійців взаємодії між різними армійськими школами під час спільних місій.

“Як професійні військовослужбовці, вони показали, що мають на озброєнні прекрасні навички. Ми показали як можна робити речі по-різному, як можна вирішувати ситуації по-іншому, різні підходи до вирішення однієї й тої самої ситуації”, - сказав капітан Королівської морської піхоти Великобританії Фіндлі Фартінг.

Планується, що вже в липні саме цей окремий батальйон морської піхоти залучать до бойових груп Європейського Союзу. Тим часом британські десантники готуються до спільних з українськими навчань у Львівський області.