Миротворча операція розпочинається з викиду парашутного десанту, далі підключають Морські сили, в бухту заходять кораблі, на берег виїжджають БТРи. Тим часом у небі постійно патрулюють літаки. Зненацька на одному з кораблів починається пожежа, й військовим доводиться паралельно проводити ще й рятувальну операцію. За словами командуючих обох флотів, елементи навчань максимально наближені до реальності, тому й мають такі ускладнення.
"Ми проводили навчання 2011 року з реальним залученням сил, в навчаннях брали участь морська, берегова, авіаційна і пошуковий-рятувальні компоненти", - каже командувач ЧФ РФ Володимир Корольов.
"Практично ми намагалися елементи навчань наблизити до реальності, ви бачили, як відпрацьовувалися всі сили, щоб провести миротворчу операцію з мінімальними втратами", - каже командувач ВМСУ Віктор Максимов.
Досі військові обох країн спільно тренувалися хіба-що за комп’ютерами, сьогодні ж понад 300 бійців працювали пліч-о-пліч в реальних умовах. Під час підготовки до активної фази військові відпрацювали спільні дії та обмінялися досвідом, кожна з сторін мала виконати своє завдання.
"Мій підрозділ висаджує БТР на плав, те що росіяни не роблять, вони роблять з упору, тобто ВДК підходить впритул і техніка і особовий склад виходять безпосередньо на берег. Ми показуємо інший компонент - це безпосередньо з ВДК техніка виходить на плав і захоплює рубіж", - каже командир батальйону морської піхоти ВМСУ Олександр Конотопенко.
"Так, погоджували свої дії, ухвалювали рішення разом, по яких командах працюватимемо, по яких сигналах буде висадка, як будемо правильно діяти, що робитимемо якщо піде щось не так", - каже заступник командира роти ЧФ РФ Сергій Саблін.
Навчання тривали 5 днів, в одному з епізодів навіть залучали українську субмарину "Запоріжжя", яка поки готується до ходових випробувань. Вже у п’ятницю російська сторона передасть головування у маневрах на наступний рік Україні. За домовленостями міністрів оборони обох країн, "Фарватер миру" проводитимуть щороку.