Проти демонстрантів можуть використати армію

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін не відкидає варіант, що проти протестувальників можуть "кинути" армію. Про це інформує видання "Наша Ніва", яке отримало запис з закритого засідання.

Актуально Страйк медиків і погрози члену Координаційної ради: що відбувалось в Білорусі 20 серпня

Участь у цій нараді брав сам Хренін та керівники підрозділів Міноборони, Генерального штабу та Збройних сил країни. Під час зустрічі міністр порівняв армію з вартовим, який може зробити постріл вгору, аби зупинити порушника.

"І в разі виконання всіх команд вартовим, або якщо йому загрожує небезпека, він зобов'язаний застосовувати зброю на ураження. Страшенно не хочеться цього робити, але це обов'язок вартового, це борг нас з вами – армії", – заявив Хренін.

Не виключений варіант громадянської війни, – Хренін

Наразі завдання, яке поставив керівник Міноборони перед підлеглими, не допустити такої ситуації.

Ми, можливо, увійдемо в громадянську війну, ціна людського життя втрачає ціну з кожним днем. Це жахливо. Не виключено, що може бути й військовий конфлікт, на сьогодні це вже реальність,
– зазначив міністр.

Головне про протести в Білорусі

  • Після оголошення результатів президентських виборів у Білорусі 9 серпня люди почали масово виходити на вулиці. Річ у тім, що білоруси не погоджуються з перемогою Олександра Лукашенка та вважають вибори сфальсифікованими.
  • ОМОН з самого початку мирних протестів жорстоко розганяв та затримував активістів. Дехто з протестувальників просиділи у СІЗО декілька днів без можливості зв'язатися з рідними. Ба більше, силовики катували та мордували активістів.
  • Вже 12 днів поспіль білоруси влаштовують мирні мітинги протесту, страйки та демонстрації. Люди вимагають: провести чесні вибори, звільнити усіх політв'язнів та покарати ОМОНівців, яки били та катували мирних демонстрантів.
  • Станом на 20 серпня у Білорусі офіційно підтвердили загибель чотирьох людей під час протестів. Правозахисники кажуть, жертв було більше.