Все тому, що окремі політичні сили намагаються скористатися дражливістю релігійної теми у власних інтересах, кажуть фахівці. Причому, за їхніми словами, зиск від візиту настоятеля Російської Православної церкви намагалися отримати і його віп-прихильники, і затяті опоненти.

"Те, що звичайно ж його візит намагалися перетворити на політичний певні політичні сили - це, звичайно, факт. Причому, як ті, які намагалися попіаритися біля патріарха, так і ті, хто намагалися піаритися критикуючи нещадно патріарха. Ну і певною мірою їм це вдалося", - каже директор української філії інституту країн СНД Володимир Корнілов.

Вітчизняні політики, кажуть фахівці, підійшли до небезпечної межі, за якою - антиконституційне об’єднання інтересів церкви та держави, може стати одним з потужних важелів впливу на настрої у суспільстві.

"Священики, я кажу про різні конфесії, втручаються у політичну боротьбу, виступають прихильниками тої чи іншої політичної сили і таким чином втягують церкву і релігійний фактор як елемент політичних кампаній", - каже директор центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

"Зараз ми бачимо, держава як мінімум не заявляє про те, що ми хочемо щоб така-то церква стрункими лавами пішла під якийсь патріархат і це вже добре", - каже директор української філії інституту країн СНД Володимир Корнілов.

Дійсно, прямих закликів нині не лунає, кажуть інші фахівці, утім, як опосередковану пропаганду можна розцінити жорстку критику і неприйняття окремих конфесій одна одною.

Нагадаємо, нинішній Президент України Віктор Янукович є прихильником Української Православної церкви Московського патріархату. Його ж попередник Віктор Ющенко - був схильний до Київського патріархату.