Формування "колишній президент Білорусі" Лінас Лінкявічюс використав у своєму акаунті в твіттері, повідомляє 24 канал.

Зверніть увагу Ми не можемо називати Лукашенка легітимним: президент Литви пригрозив Білорусі санкціями

Колишній президент Білорусі зараз просить Путіна про допомогу. Проти кого? Проти власних людей, що несуть квіти на вулиці? Це дійсно велика закордонна змова – жити в паралельному світі з готовністю пожертвувати всім,
– заявив Лінкявічюс.

Лукашенко наголосив, що протести у Білорусі можуть становити загрозу також і для Росії. Якщо мітингувальники зуміють вибороти свободу, їхній приклад може стати знаковим для росіян, які незадоволені "режимом Путіна". Лукашенко заявив, що революцію у Білорусі нібито намагається розпалити не білоруси, а особи із "зовнішнього" світу.

Роль Литви у білоруських протестах

  • 11 серпня Світлана Тихановська, головна суперниця Олександра Лукашенка на президентських виборах, через тиск білоруської чинної влади змушена була виїхати до Литви. Балтійська держава надала опозиціонерці не лише притулок, але й різносторонню підтримку.
  • 11 серпня міністерка внутрішніх справ Литви Ріта Тамашунене зробила офіційну заяву: її країна рішуче засуджує придушення мирних мітингів у Білорусі. Політик акцентувала увагу на тому, що Литва готова прийняти політичних біженців з Білорусі, і вже облаштовує для них локації у Вільнюсі (столиці).
  • 12 серпня Ріта Тамашунене заявила, що Литва спільно з Латвією та Польщею підготувала план врегулювання кризи в Білорусі.
  • Президент Литви Гітанас Науседа в інтерв'ю британському телеканалу на весь світ заявив, що Олександр Лукашенко – нелегітимний президент.