Аби хоч якось подолати цей парадокс, влада запровадила в країні нову оздоровчу програму під назвою "Золотий виклик". Її учасники поверхово освоять щонайменше 5 олімпійських дисциплін. Усі кошти сплачені за тренування підуть на благодійність.
"Я постійно займався спортом, але ці заняття здебільшого були пов’язані зі шкільними нормативами. Олімпійськими видами я ніколи не займався, така нагода випадає мені вперше", - каже студент Пол Андерсон.
Скептики стверджують, що влада запустила кампанію з популяризації спорту запізно. Забудовники наводять останні штрихи на спортивних спорудах. Вони набувають привабливих форм, чого не скажеш про пересічних британців. Коли Лондон у 2005 році виборов право приймати Олімпіаду, влада пообіцяла, що привабить у спорт щонайменше 2 мільйони британців. Втім, відвідувати секції почали трохи більше сотні тисяч.
"Фізична активність - надзвичайно низька, нам потрібні такі ініціативи, які охопили б все населення. Ніякими здобутками поки що ми не можемо похвастати, а до Олімпіади залишилося трохи більше року", - каже епідеміолог Емануель Стаматакіс.
Вийти на запланований рівень британці зможуть лише у 2023 році, раніше їм не стати спортивною нацією. Такі прогнози оприлюднила консалтингова компанія NHS. Та організатори "Золотого виклику" скидати оберти не збираються, вони переконані, що краще пізно, ніж ніколи.