Про це заявив волонтер Павло Кашчук.

Разом з ним п'ять представників волонтерських та громадських організацій відмовляються надалі брати участь у переатестації правоохоронців. Одна з головних причин — стара система перемогла, а незалежні члени в комісіях нічого не вирішували.

За словами активіста "Автомайдану" Євгена Голубенка, більшість в комісії представляли представники Міністерства та меншість залишалась із громадськості, що не давало змоги впливати на процес переатестації.

Активісти впевнені, що ними просто прикриваються, адже більшість так званих незалежних членів комісій обирали представники Міністерства внутрішніх справ.

Читайте також: В Україні створюють ще один вид поліції

Їх вимоги скасувати заочну форму переатестації та виділити більше часу на цей процес у Міністерстві проігнорували, а тому кількість відсіяних правоохоронців є критично малим.
З тим, що справжніх представників громадськості мало, погоджується і радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

Він наголосив, що раніше двоє із шести членів комісій були незалежними. Зараз ситуацію змінили: троє зі семи членів комісії прийшли з народу. Але і їх на конкурсі обирали працівники Міністерства. Утім, прогрес усе ж є, вважають у МВС.

Крім того, більшість тих, хто не пройшов переатестацію, ідуть до суду і зрештою потрапляють до нової поліції, бо немає достатньо юристів, які б захищали реформу в суді. МВС таких спеціалістів не надає, а таких справ в Україні тисячі.

Попри такі звинувачення у МВС зупинятися не планують. Навпаки, там обіцяють закінчити переатестацію вже за 1-2 місяці.

Після того відомство хоче взятися за реформування інших підконтрольних структур, зокрема Нацгвардії, ДСНС, Прикордонної служби.