У Чорному морі 12 лютого збільшилась кількість російських кораблів до 12 суден, з них два – носії ракет "Калібр" із залпом 8 ракет. Начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня капітан першого рангу Наталія Гуменюк 13 лютого розповіла в ефірі телемарафону, що корабельне угруповання ворога перебуває у тій же кількості.
Читайте також Ефективність російських ракетних атак зменшується: є кілька причин
Коли може бути новий обстріл України Росією
За словами Наталії Гуменюк, росіяни продовжують тримати два підводних ракетоносії, споряджені до 8-ми ракет.
Це говорить про те, що ворог не відмовився від ракетних атак. Вони можуть бути залучені, як до масованої або комбінованої ракетної атаки, так і до точкових ударів,
– заявила начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня.
За словами Гуменюк, пуски з підводних човнів ускладнені їх виявленням. Так, росіяни можуть тероризувати місцеве населення загрозою цих ударів.
Проте начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня пригадала, що росіяни частіше "грають м'язами", а напоготові мають ще і надводні ракетоносії, які перебувають в пунктах базування і, найімовірніше, проходять переспорядження і готуються до наступного виходу.
Якщо говорити про відстань від одного масованого ракетного удару до іншого, то це, як правило, – до 2 тижнів. І можемо зауважити, що від попереднього до наступного – це якраз 24 лютого. Пам'ятаючи про тяжіння ворога до сакральних дат, треба бути напоготові,
– заявила Наталія Гуменюк.
Чому Москва атакує Одещину "Оніксами"
Наталія Гуменюк, коментуючи атаку Одеси протикорабельними ракетами "Онікс", заявила, що для Одещини це досить типові види озброєння, які застосовує ворог.
"Пуски відбуваються з тимчасово окупованого Криму і як правило, вони спрямовані у прибережну зону. Саме тому, що специфіка ракет така… Як правило, ворог намагається атакувати об'єкти критичної або стратегічної інфраструктури, які розміщені вздовж узбережжя", – заявила начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня.
За її словами, це ставить під загрозу і функціонування "зернових коридорів", оскільки дуже велика ймовірність влучання якраз в об'єкти, пов'язані з цією роботою.