Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Він повідомив, що ефективність української ППО росте і ракетний терор не приносить росіянам майже ніяких результатів.

Дивіться також "Чують і бачать, що хочуть": як інформаційна машина Кремля готує росіян до війни

Речниця Сил оборони півдня Наталя Гуменюк повідомила, що найближчим часом, найімовірніше, нового масованого ракетного удару по Україні не буде, але можливі точкові.

Натомість Росія продовжує тероризувати мирне населення іранськими дронами Shahed.

За словами Коваленка, інформації про постачання нової партії іранських дронів до Росії зараз немає. Третя партія безпілотників має приїхати до Росії наприкінці лютого – на початку березня, однак не можна виключати і те, що вона уже доставлена.

Темп накопичення ракет впав

Росіяни зберігають темп накопичення за півтора – два тижні до 70 ракет, зауважив експерт.

Протягом січня цей темп накопичення був значно менший. Замість 6 – 5 ракет на добу вони накопичували 2 – 3 ракети,
– додав Коваленко.

Точно сказати з чим це пов'язано не можна, але, можливо, це спричинено логістикою чи постачанням контрабандних елементів електроніки. Саме це могло загальмувати виробництво ракет Х-101 та крилатих ракет "Калібр".

Коваленко про ефективність російських ракетних ударів: дивитись відео

Ефективність обстрілів зменшилася

Коваленко наголосив, хоч росіяни і повернулися до кількості ракет в масованому ударі періоду осені 2022, ефективність їхня зменшилася. Натомість ефективність протиповітряної оборони України складає 88%, тому ефективність самого ракетного удару становить не більше 5%, повідомив експерт.

Попри те, що 12% ракет під час останньої масованої атаки влучили, це не призвело до проблем з електропостачання, теплозабезпеченням чи водопостачанням, підкреслив мовець.

Можемо зробити висновки, що ефективність їхніх ударів на сьогодні значно менша. Будемо мати надію, що надалі вона буде тільки зменшуватись,
— додав спікер.

Генерація електроенергії в Україні росте

Міністр енергетики Герман Галущенко днями заявив, що попри намагання росіян вдарити по критичній інфраструктурі, генерація електроенергії в Україні росте. Були запущені ще два енергоблоки.

Коваленко зауважив, що Одеса найбільше страждала від відключень, в місті могло не бути світла 12 годин поспіль. Однак під час останнього масованого ракетного удару відключення в регіоні відбувалися згідно з графіком.

Масований ракетний обстріл 10 лютого: що відомо

  • Окупанти здійснили авіаційні та ракетні атаки із застосуванням літаків стратегічної авіації (ТУ-95) з акваторії Каспійського моря і Волгодонська та носіїв крилатих ракет в акваторії Чорного моря. Удари ракетами комплексу С-300 були завдані з районів Бєлгородської області та тимчасово окупованої території Запорізької області в районі Токмак.
  • Силами і засобами Збройних Сил України та інших складових Сил оборони знищено 61 крилату ракету ворога з 71 запущеної та 5 дронів.
  • На Львівщині, у Золочівському районі, неподалік села Кізлів, ракета окупантів впала біля автобусної зупинки. Вона не вибухнула.
  • Ворог влучив у декілька об'єктів високовольтної інфраструктури в Східному та Західному, Південному регіонах.