Тепер Єврокомісія має визначитись з цілями та завданнями нового підрозділу. Ймовірно, що воно увійде до складу поліцейської служби Євросоюзу - Європолу.

Рада розділила плани Євросоюзу по боротьбі з кіберзлочинністю на три групи - короткострокові, середньострокові і довгострокові. Регулюючому органу доручили проаналізувати, за якими з них вже вдалося добитися прогресу. Крім того, міністри пропонують країнам ЄС запровадити спільні заходи стосовно IP-адрес та доменних імен, що має також допомогти в боротьбі з атаками хакерів.

Серед завдань майбутнього органа: підвищення рівня підготовки слідчих, прокурорів, а також суддів і судових виконавців у сфері розслідування та ведення справ, пов'язаних з кіберзлочинністю; заохочення обміну інформацією між поліцейськими органами різних європейських країн, а також узгодження способів боротьби зі зловмисниками.

Єврочиновники вважають, що новий центр зможе не тільки займатися підготовкою кадрів і фахівців, але і "служити в якості постійного органу зв'язку між користувачами і жертвами з корпоративного або приватного сектору". Крім того, новий відділ може розробити та підтримувати європейську модель договору про співпрацю між організаціями та користувачами в сфері забезпечення інформаційної безпеки.