Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький переконаний, що Україна має право на максимально швидкий вступ у НАТО. Тим часом Київ все ще не отримав від Альянсу гарантій приєднання України до нього навіть після перемоги.

Читайте також Україна надала НАТО "друге дихання": наскільки реальний наш вступ в Альянс без ПДЧ

Що відомо про позицію Польщі щодо вступу України в НАТО

Моравецький закликав держави, що не розташовані поруч з Росією, також підтримати Україну на шляху до Альянсу, який має бути максимально швидким. Він також вважає, що проблеми українського державного устрою зараз не є пріоритетними.

Навіть якщо Україна сьогодні не є частиною НАТО, то воює вона в його інтересах у тому сенсі, що захищає перед жорстокою російською силою, яка загрожувала б багатьом країнам НАТО. Я вважаю, що Україна заслуговує на те, щоб їй запропонували дуже швидкий шлях до НАТО,
– заявив голова польського уряду.

Тим часом Україна ще не отримала жодних гарантій швидкого вступу до НАТО після перемоги. Президент України Володимир Зеленський заявив, що очікує почути такі запевнення у Вільнюсі. В іншому ж випадку він не бачить причини приїздити на саміт.

"Ми хотіли б почути план, дорожню карту або перелік дій, які повинні зробити обидві сторони – НАТО й Україна – для досягнення членства в дуже короткий період часу", – повідомив Володимир Гаврилов, заступник міністра оборони.

Які перспективи вступу України до НАТО

  • Михайло Подоляк переконаний, що після перемоги Україна дуже швидко опиниться у НАТО. На це є чотири причини, серед яких і програш Росії, і підтримка України Заходом. Також Подоляк вважає, що на вступ до Альянсу вплинуть і здобутки ЗСУ.
  • Консультант Національного інституту стратегічних досліджень пояснив, чому деякі країни виступають проти вступу України до Альянсу. Іван Ус вважає, що лідери цих держав побоюються, що їхнім військовим доведеться вступити у війну з Росією.
  • Україна покладає великі сподівання і на саміт НАТО у Вільнюсі, що має відбутися у липні 2023 року. Малоймовірно, що на ньому ухвалять рішення про вступ, проте Україна очікує визначення статусу, у якому перебуває держава на шляху до Альянсу.