І не думайте, що погане самопочуття - це плід Вашої уяви. “Згорання” на роботі - цілком реальний психологічний стан, з усіма симптомами. Віднедавна в деяких країнах цей стан почали кваліфікувати, як виробничу травму. Справжнє “згорання” настає після кількох років напруженої роботи, і його не позбудешся після кількох прогулянок лісом.

Перші ознаки захворювання - виснаженість і нездатність сконцентруватися. Далі виникає ефект снігової лавини. Робота через “не можу” втомлює ще більше, з’являється страх, працездатність падає до "нуля". То, що ж робити, якщо конче потрібно бути у формі?

Медики насамперед радять навчитись контролювати свій стрес. Відганяйте негативні думки, як тільки вони з’являються. Знайдіть кілька хвилин для релаксації, і старайтесь добре висипатись. Крім того, не слід забувати про повноцінне харчування та ранкову зарядку. Багато спілкуйтеся на роботі. І звичайно, повноцінний відпочинок у вихідні, який найкраще провести на свіжому повітрі.

Методів, які допоможуть вберегтися від виснаження, є чимало. І ними варто скористатися. Зробіть це, доки ви не поповнили лави людей, які на роботі “заробили” синдромом хронічної втоми. А ще зверніть увагу - найбільш схильні до “перегорання” найвідповідальніші працівники, на яких керівники звикли покладатися. Відтак, і босам варто уважніше приглядатися до людей, аби не втратити свою головну опору.

Яблука - смак до життя

Зголодніли? Перед тим, як потягнутися за плиткою шоколаду, чи чашкою кави, згадайте про соковиті яблука.
Сучасній людині просто необхідні ці фрукти, адже вони містять могутні антиоксиданти. Ці речовини захищають нас від найпоширеніших недуг людства - інфарктів, інсультів та раку. Біологи зробили висновок, що такі властивості яблука отримують завдяки сильному фенолічному складу, що знімає окисну напругу. Яблучна терапія сприяє виведенню зайвого холестерину, очищенню кровоносних шляхів від шлаків, і зниженню кров’яного тиску на стінки судин.
До того ж “червонощокі” - потужне джерело вітамінів і мінералів. Вітамін C - забезпечить протизапальну і протиалергічну дію. Вітаміни групи В - сприятимуть нормальному функціонуванню нервової, серцево-судинної і травної систем. Досить рідкісний вітамін G, якого в яблуках міститься більше, ніж у будь-якому іншому фрукті, покращить травлення. Багаті ці фрукти і на кальцій, який корисний для кісток, нігтів, та зубів.

Пережовуючи яблуко, ми проводимо санацію ротової порожнини - гинуть хвороботворні мікроби, що армадами кожної миті атакують людину. Крім того, яблука - це чудова профілактика діабету й астми, вони також сприяють зниженню зайвої ваги. Недарма кажуть: хто з’їдає в день хоча б два яблука, тому не потрібні лікарі.
Яблуко - справді, райська спокуса. Не забудьте вкинути кілька у вашу корзинку в супермаркеті.