Однак Владімір Путін вирішив почати війну 24 лютого, і лише він несе відповідальність за її припинення. Про це заявила помічниця держсекретаря США Карен Донфрід.

Зверніть увагу Підтримка України залишиться непорушною незалежно від виборів до Конгресу, – Держдеп США

Чи можна було запобігти вторгненню Росії в Україну

За словами Донфрід, вона була в адміністрації на той час і може підтвердити, що США зробили низку речей, щоб спробувати запобігти цій війні.

Як ви знаєте, приблизно у середині жовтня наша розвідка показувала, що президент Путін створює можливості для повномасштабного вторгнення в Україну. Тож одна річ, яку ми зробили – пролили світло на це,
– розповіла помічниця держсекретаря США.

Вона зазначила, що США поділилися якомога більшою частиною розвідувальної інформації з союзниками та партнерами щодо підготовки російського вторгнення. Сполучені Штати сподівалися, що це може змінити плани Путіна.

"Ми також були чутливими до дипломатичної взаємодії з Росією. Я особисто представляла США в Москві в грудні минулого року, коли нам надали проєкти цих договорів. Один був за лінією США – Росія, інший – Росія – НАТО. І ми поставилися до цього серйозно та зайнялися дипломатією навколо цих проєктів договорів. У січні росіяни запросили письмові відповіді, які ми надали", – згадала Донфрід.

Втім, попри ці зусилля, російський диктатор ухвалив рішення розпочати повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. Донфрід наголосила, що це було рішення однієї людини.

І ми могли б озирнутися назад і пошкодувати, що не зробили те чи інше, але я думаю, що треба внести ясність: Володимир Путін прийняв це рішення 24 лютого, і він єдина людина на цій планеті, яка може ухвалити рішення про припинення цієї війни сьогодні,
– сказала вона.

Донфрід підкреслила, що покладає відповідальність за розв'язання війни та її припинення лише на Путіна.

Нагадаємо, що Кремль вивчає можливість домовленостей з Північною Кореєю. Такі дії Росії у Державному Департаменті США оцінюють, як розпач. Однак, застерігають, що це не робить країну-агресорку менш небезпечною.

Варте уваги – Інтерв'ю з помічницею Держсекретаря США Карен Донфрід: дивіться відео