12 квітня СБУ вдалося затримати Віктора Медведчука. Нагадаємо, що його звинувачують у державній зраді. Зокрема мовиться про вугільну справу. Він уже дав перші свідчення: розповів деталі злочинної схеми та пояснив причетність Петра Порошенка.

Читайте також У Росії заговорили про можливість обміну Медведчука на захисників Маріуполя

Трубопровід, по суті, став власністю Порошенка

Віктор Медведчук прокоментував виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок". Зауважимо, що його використовували для транспортування дизелю.

Зі слів Віктора Медведчука, Петро Порошенко сам звернувся до нього. Він попрохав навести контакти з керівництвом Росії. Але і це ще не все. П'ятий президент України особисто посприяв тому, щоб українські інстанції не стали на заваді ухваленню відповідного рішення.

Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту – власністю самого Порошенка – необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – всі вони ухвалювали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка,
– зазначив Медведчук.

Тож Віктор Медведчук під час свідчення правоохоронцям зазначив, що трубопроводом займався через особисте прохання Порошенка. А сам трубопровід, підкреслюють у СБУ, за рік "відбив" удвічі більше, ніж у нього вклали – до 42 мільйонів доларів.

Що цікаво! З травня 2019 року, коли на пост президента обрали Володимира Зеленського, дизель транспортувати через цю магістраль припинили.

Покупка вугілля у ватажків бойовиків "Л/ДНР"

Під час свідчень Медведчук розповів про покупку вугілля з території тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей. Сама схема, додав він, налагоджувалася у 2014 – 2015 роках. А вугілля закуповувалося, по суті, у ватажків псевдореспублік.

"У цьому (механізмі – 24 канал) була залучена фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями та тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему", – підкреслив він.

Назвав він і конкретні прізвища тих, хто причетний до цієї схеми. Мовиться і про колишніх урядовців, і екскерівництво Нацбанку, і народних депутатів, і представників правоохоронної системи. Зокрема він згадав Валерію Гонтареву (колишню главу НБУ) та Ігоря Кононенка (колишнього нардепа 8-го скликання).

У СБУ зазначають, що продовжують слідчі дії. Правоохоронці працюють над встановленням усіх фактів, обставин, а також організаторів і учасників злочинних схем, які діяли в Україні.

Медведчук дав покази проти Порошенка у вугільній справі: дивіться відео

Коротко про звинувачення Медведчука

Зазначимо, що у 2021 році Вікторові Медведчуку оголосили відразу кілька підозр. Зокрема про:

  • державну зраду;
  • сприяння діяльності терористичної організації;
  • зазіхання на розграбування національних ресурсів на території тимчасово окупованого півострова Крим.

Одна з цих справ безпосередньо стосується незаконних схем, які діяли на території України. Мовиться про постачання вугілля з територій, які тимчасово окуповані. Відомо, що за весь цей час терористи отримали понад 200 мільйонів гривень готівкою.

Крім того, мовиться про незаконне володіння ділянкою державного нафтопроводу, яка обійшлася у понад 200 мільйонів доларів. Вона тоді потрапила до рук ТОВ "Прикарпатзахідтранс", але вже у лютому 2021 року рішенням РНБО її вдалося повернути до державної власності.

У Порошенка вже відреагували на звинувачення

"Суспільне" отримало коментар від адвоката Петра Порошенка Ігоря Голованя. Він підкреслив, що сказане Віктором Медведчуком під час допиту, не має нічого спільного з реальним перебігом подій.

На нашу думку, взагалі те, що робить СБУ – це винятково піар. По-перше, це не їхня справа, цим має займатися ДБР. І те, що про це говорить СБУ – це підтверджує, що тут нічого спільного із правдою і законом немає,
– підкреслив Головань.

Він також додав, що в СБУ не просто так оприлюднили відео допиту саме сьогодні, 23 травня. Адже в цей день відбудеться судове засідання у справі Петра Порошенка. Під час нього мають ухвалити рішення стосовно арешту майна п'ятого президента України. Мовляв, відповідна публікація – "звичайний тиск на суд".

Зазначимо, що напередодні Личаківський суд Львова задовольнив клопотання ДБР. У ньому мовилося про арешт майна родичів Віктора Медведчука та Тараса Козака. Під нього потрапили сотня автомобілів, земельні ділянки, а також будівлі.

Варте уваги – Путін хоче обміну не на людей, а на інтереси, – Фейгін: дивіться відео