"У науковців є різні думки з приводу того, чи можна заселяти зону відчуження. За нашими розрахунками, південні околиці Чорнобильської зони можна заселяти людьми через 20 років. Вже зараз там є відносно чисті райони, але з певними "плямами" радіації. Але в сам Чорнобиль повернутися не можна буде ніколи", - сказав Бобро.

Попри те, що в Чорнобилі не можна проживати, там, за даними відомства, живе близько 100 людей, ще 100 у південних регіонах зони.

"Це здебільшого люди похилого віку. Їх звідти вже не можна виселяти, бо той стрес, який вони отримають від переселення, буде значно гіршим для їх здоров'я, ніж те, що вони живуть в зоні відчуження", - розповів Дмитро Бобро.

Проте привозити туди нових людей Бобро не рекомендує, каже "неправильно забруднену зону перетворювати на зону відпочинку". Рідні, тих, хто все ж таки проживає у зоні відчуження, можуть приїжджати до них у гості, але не більше, ніж на 5 днів.

Зараз зона відчуженняі займає 2 тисяч квадратних кілометрів, з них 200-300 кілометрів можна повернути для населення. Хоча з наступного року ці території науковці дозволять засівати технічними культурами і будувати конструкції для генерації електроенергії, 100 квадратних кілометрів назавжди залишаться недоторканними.

Також чиновник наголосив, що 35 осіб, які попросили прем'єр-міністра Миколу Азарова переселитися до Чорнобильської зони такого дозволу наразі не отримають. Якщо ж зроблять це самовільно, їх оштрафують на близько 400 гривень та примусово виселять.

До слова, експерти теж висловили думку, що частина 30-кілометрової зони відчуження Чорнобильської АЕС, як і саме місто, уже придатні до заселення.