У США побоювалися, що ракетні комплекси можуть бути переправлені партизанам, які борються з проамериканським урядом Колумбії, або наркобаронам Мексики.

Точна кількість ракет SA-24, поставлених Росією до Венесуели, невідома, навіть незважаючи на те, що самі поставки не належали до числа секретних. Президент країни Уго Чавес навіть показав кілька десятків цих ракет під час військового параду в квітні 2009 р., заявивши, що він може "стримати будь-яку агресію проти нашої країни".

Високопоставлені джерела в російській делегації розповіли американцям у липні, що в I кварталі 2009 р. країна поставила до Венесуели близько 100 ракет.

Раніше цього року Росія повідомила в ООН, що всього продала Венесуелі 1800 ракет. Моделі купленої зброї не повідомлялися. При цьому, за даними генерала американських повітряних сил Дугласа Фрейзера, Венесуела насправді купила 2400 ракет. У той же час експерт по зброї у Федерації американських вчених Метт Шредер заявив, що ці ракети є одним з найскладніших типів зброї на землі і можуть збити літаки, що летять на висоті 19 000 футів (майже 6 км).

Крім того, за даними американських дипломатів, з 2006 по 2008 рр. Росія поставила до Венесуели 472 ракети і механізмів запуску, 44 військових вертольота і 24 бойових літака, а також близько 100 тис. автоматів "Калашників". Все це було сплачено венесуельською нафтою. Продажі зброї Росією Венесуелі "склали $5 млрд. у минулому році та продовжують рости".