За словами екскерівника ЦРУ Сполучених Штатів, у Москві починають говорити про "небезпечний атом", коли погіршується ситуація на фронті. Власне, про це сказав Петреус в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу, що вийде уже в середу, 23 серпня, на сайті нашого видання та в ютубі.
Дивіться також Дірявий санкційний мішок: що має зробити Захід, аби зупинити Росію
Китай та Індія – проти
Як наголосив колишній голова розвідки США, не лише Захід дав чітко зрозуміти Путіну, що застосування ядерки є кроком в нікуди. Також китайський лідер та індійський прем'єр-міністр озвучували, що використання Кремлем нуклеарного арсеналу є недопустимим.
Це як у старій приказці: якщо впав у яму – копай, і от вони себе зможуть закопати в ту яму надзвичайно швидко. Бо ті країни, які намагалися дистанціюватися від ситуації в Україні або були партнерами Росії, коли застосують ядерну зброю, не зможуть продовжувати таку лінію.
Окрім того, Петреус зазначив, що існує імовірний сценарій, за якого Росія, наприклад, під чужим прапором застосовує ядерку. Також можливі "інші дії", які б надали використанню ядерної зброї "легітимності". Однак, вочевидь, це дуже малоймовірно.
Ядерний шантаж з боку Росії
- Варто згадати до цієї теми, що у березні 2023 року президент Росії оголосив про передачу Білорусі ядерних ракет. Це дещо похитнуло впевненість у тому, що Кремль ніколи не застосує ядерне озброєння.
- Проте, за словами експертів, ця тема фактично зникла з інформаційного простору через певний час після відповідної новини. І це може вказувати на те, що справи в Путіна та Лукашенка щодо цього задуму не мають прогресу.
- Є підстави стверджувати, що загалом цей крок був спрямований на те, аби залякати Україну та Захід. Цей план диктаторів з тріском провалився – реакція світу була досить стриманою на рішення Москви.