Історія естонця Трофимова

Зверніть увагу Відмова у в’їзді до країни: авіакомпанії за це не відповідають

  • Історія почалася 20 березня, коли Роман полетів на Філіппіни через Таїланд, але у Манілі його вже не випустили з аеропорту бо саме запровадили там карантин. Історію чоловік описував на власній фейсбук-сторінці.
  • Повернутися додому у Таллінн чоловік також не зміг, бо співробітники імміграційного контролю забрали його паспорт й заявили, що тепер він "перебуває під опікою" авіакомпанії AirAsia. Окрім того, його одноразова віза уже була прострочена.
  • Увесь цей час чоловік мешкав у будівлі аеропорту. Час від часу отримував їжу від AirAsia.
  • Всі публічні звернення у фейсбуці та через ЗМІ були марними. Тож йому довелося залишитись жити в аеропорту всі місяці карантину.
  • Наразі чоловік на своєму шляху додому. Хоча й тут не обійшлося без труднощів: естонець вирушив до своєї країни через Амстердам і переплутав час посадки, тож пропустив літак і на наступний вже зміг потрапити лише 9 липня.

Моя головна мета – вибратися з філіппінського полону – вже досягнута. Я тепер вільна людина,
– написав Трофимов у фейсбуці, рушаючи додому.

Зауважимо, що чоловіку вдалося облаштувати свій побут у аеропорті за понад 3 місяці життя там. На своїй фейсбук-сторінці він публікував відео-лайфхаки про те, як пере одяг, облаштовує місце для сну тощо.

Побут Трофимова в аеропорту: відео

Історія схожа на сюжет відомої американської стрічки "Термінал". У ній головний герой, якого грає Том Генкс, прибуває до Нью-Йорка із вигаданої європейської країни Кракожії. Втім, за час його польоту у країні стається переворот: в результаті чоловік не може пройти паспортний контроль, його віза анульована, дорога додому теж закрита. Відтак, він тривалий час мешкає в аеропорту.

На жаль, окрім історії Трофимова, є ще низка випадків, коли людям доводилося навіть роками жити в аеропортах. Приміром, іранський біженець Мехран Нассері 18 років прожив в аеропорту Міжнародного аеропорту імені Шарля де Голля, оскільки в нього вкрали документи.