Причини цього полягали у тому, що Росія використала учергове газовий шантаж, який, зокрема, супроводжувався висуванням не лише фінансових, але й суто політичних вимог. Наприклад, щодо перегляду умов "асоціації" з ЄС.

Читайте Російська агресія проти України: Кремль посилює градус напруги

Очевидно, що таким чином Росія "тестувала" на Молдові інструменти власного геополітичного тиску. Так само як "тестувала" на Грузії методи прямої військової агресії.

Саме тому Україна не могла лишатися осторонь цієї ситуації, і Україна допомогла Молдові, аби остання одержала простір для маневру. І цей простір було успішно використано, і Молдова уклала новий контракт з Росією, але уже не на попередніх російських політичних умовах.

Те, що це мало статися, було зрозуміло від початку, адже ніхто і не думав, що Україна буде вічно постачати у Молдову газ.

Важливо Ситуація біля кордонів України: до чого варто готуватися

Залучивши досить невеликі ресурси, Україна змогла допомогти Молдові зламати російську гру, а будь-яке ламання російської гри – це завжди перемога для України.

Показово, що в Україні дії, санкціоновані українським президентом та РНБО, одразу почали "мочити" політики та інформаційні ресурси, пов'язані з Росією. Це досить непогано демонструвало реальних замовників та учасників цієї історії.

Україна ж, у підсумку, показала себе регіональним лідером, на статус якого вона давно претендує. Але важливо не саме лідерство, а протидія російським спецопераціям.