Суддя Чаус із сотнею тисяч доларів в банці, суддя Санін, який заборонив Майдан за Януковича, суддя Ємєльянов із підозрою від ГПУ за втручання в систему прийняття судових рішень. І це лише кілька прізвищ. Список одіозних служителів Феміди набагато довший.

Їх намагалися "Законом про відновлення довіри до судової влади" очистити, їх намагалися "Законом про очищення влади" очистити, порушено сотні кримінальних справ. Ефекту – нуль,
– зазначає член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

Втім ще один спосіб є. Це Громадська рада доброчесності. Вона працюватиме при Вищій раді правосуддя. Цей орган створили замість Вищої Ради Юстиції.

Читайте також: Журналісти підловили суддю на брехні про користування елітним автомобілем

Щоправда, змінили лише вивіску, а не її членів. І повноважень додали. Цей орган зможе звільняти суддів, переводити, відсторонювати і давати згоду на арешт людей у мантіях. Але сама Рада доброчесності, яка перевірятиме суддів, ніяк на рішення не впливає.

По суті, громадськість, яка представлена у Громадській раді доброчесності, роблять громовідводом. Цими висновками, які вона буде робити щодо невідповідності, недоброчесності суддів – ними просто будуть прикриватися і показувати: дивіться, громадськість в нас залучена до процесу. Вона надає свої висновки. При цьому всі, звісно, будуть мовчати, що висновки Громадської ради ігноруються,
– розповів представник ГО "Реанімаційний пакет реформ" Вадим Міський.

Через безпорадність органу і організували такий перформанс. Людям в масках одіозних суддів вручали посвідчення Верховного суду. Попри висновки громадськості. Їх демонстративно кинули в смітник.

Активісти хочуть реального впливу на рішення. Якщо рада доброчесності забракувала суддю – отримати посаду він зможе, лише якщо за це проголосують 3/4 складу Вищої ради правосуддя. Суддівську недоторканість хочуть знімати, не ставлячи до відома імовірних винуватців. А самій же раді правосуддя хочуть додати публічності.

Читайте також: Елітні квартири та мільйонні подарунки від мами: одеська суддя відзвітувала про вражаючі статки

Усі свої пропозиції подали до парламентського комітету. Та це зробили не тільки вони, а й деякі нардепи.

Законопроект у парламенті може з'явитися вже завтра. Тоді ж депутати покажуть, чи хочуть контролю громадськості за суддями.