Рішення далося непросто. Були палкі дискусії в залі. І навіть після того, як проголосували, члени "Радикальної партії", які не голосували, продовжували наполягати, що було 227 голосів і "мінус чотири кнопкодави", тому рішення не прийнято. Ляшко намагався блокувати трибуну. Проти виступав і "Опозиційний блок" та Юлія Тимошенко.

Мабуть спрацювали аргументи в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Вона говорить, що це найбільша реформа в медицині за всю історію незалежності України.

Цей законопроект гарантує, що держава фінансуватиме екстрену, первинну та паліативну медичну допомогу. Щодо іншої медичної допомоги, то там буде працювати державне страхування та співоплата з пацієнтом. Найважливішим пунктом цього законопроекту є те, що тепер гроші держава виділятиме безпосередньо на хворого, а не на ліжкомісце.

Прийнявши урядові законопроекти, нардепи проголосують за незалежність української медичної системи від радянського минулого,
– заявила Уляна Супрун.

Читайте також: Медична реформа в Україні: як змінилося життя звичайної поліклініки

Людмила Денисова, яка очолює соціальний комітет, підтримала цей законопроект. і закликала депутатів голосувати за нього. І саме цей комітет визначили профільним. А от комітет охорони здоров’я, членом якого є Олег Мусій, цей законопроект не підтримує. В той же час Олег Мусій надав раді альтернативний законопроект власного авторства. На думку нардепа, цей законопроект долає 80 відсотків корупції, які нібито закладені в законопроекті Супрун.

"Ви, пані Супрун, неправильно написали назву. В назві треба було писати чесно і справедливо про позбавлення українців будь-яких фінансових гарантій отримання медичної допомоги. Про це ваш законопроект. Ви хочете цим законопроектом побудувати нові корупційні схеми, а саме централізувати кошти під державну закупівельну агенцію, яку ви називаєте Національною службою здоров’я", – заявив Олег Мусій.

Читайте також: Де лікуються ті, хто голосуватиме за медичну реформу?