Командир 4-ї роти 4-го батальйону Національної поліції Майя Бреславська розповіла "Громадському телебаченню", що є два типи реакцій на напад.

Перша — це викид адреналіну, коли можна дати відсіч будь-кому. Це виграшний варіант. Є другий варіант — коли від страху та нестандартної ситуації людина розгублена, ступорить і навіть закричати не може,
— пояснила вона.

Поліцейські показали також найпростіші прийоми самооборони, які може застосувати жінка у випадку нападу.

Крім того, слід звернути увагу на такі поради:

1. Якщо у вас є підозра, що вас хтось переслідує, особливо в темну пору доби, краще змінити маршрут та переміститися на добре освітлені вулиці, де є люди, крамниці тощо.

2. Не втрачати пильності, бути уважними завжди.

3. Тримати себе у гарній формі, регулярно робити вправи, займатися спортом – це дозволить вивчити особливості свого тіла та знати, на що воно спроможне.

4. Не йти по вулиці у навушниках – це розфокусовує увагу.

5. Не говорити на вулиці по мобільному телефону – він може зацікавити злодіїв.

6. Якщо на вас нападають – треба не соромитися кликати на допомогу, голосно кричати, робити все, щоб привернути увагу людей поблизу. Треба дати зрозуміти оточуючим, що ви в небезпеці.

7. Не повертатися до нападника спиною, не випускати його з поля зору.

8. Бути обережними у висловлюваннях, адже ми ніколи не знаємо, з ким маємо справу. Не слід переходити на образи, це може викликати агресію у відповідь і погіршити ситуацію.

9. Для самозахисту можна використовувати будь-які підручні засоби – підбори, металевий ключ, різні спреї (дезодорант, лак для волосся), заколки, шпильки, олівці, ручки тощо.