Сьогодні місто Чешир у Великобританії – край смарагдових "пасовиськ", але 200 мільйонів років тому тут накочувались одна на одну морські хвилі. Ось чому у надрах залягають величезні поклади солі й діє найбільша в Британії соляна шахта.

Ці поклади сформувалися в епоху динозаврів, коли море відступило звідси. Сіль тут видобували ще римляни. По собі вони залишили заплутаний лабіринт тунелів, таких же масштабних, як усе в Римській імперії. Вінсфордська шахта забезпечує кам’яною сіллю майже всю Британію, вона вкрай необхідна, щоб автошляхи продовжували працювати і взимку. Адже сотні снігоочисних автомобілів удень і вночі посипають вулиці сіллю.

Сотні вантажівок з усіх куточків Британії вишикувалися в чергу біля шахти — всім потрібна сіль. Робітники шахти повинні збільшити щоденний видобуток солі до 21-ї тисячі тонн. У таких обсягах сіль тут ще не добували.

Це надскладне завдання під силу лише потужному комбайнові з великою прохідністю. Комбайн "Гнешер" — "щелепи" гірничо-видобувної промисловості, вагою у 130 тонн. Потужність – 1346 кінських сил. Система видобутку – барабан завширшки 4 метри, півтора метра в діаметрі, потужністю 760 кінських сил.

Читайте також: Один із найпотужнішим криголамів у світі, що врятував сотні людей з крижаного полону

Він озброєний 88-ма твердосплавними зубцями, завдовжки у 10 сантиметрів кожен. Вироблений у США, цей гірничо-видобувний комбайн коштує понад 2 мільйони доларів. "Гнешер" за якихось 2,5 секунди стирає у порох цілу тонну бетону. Одним словом — це найпотужніша гірничо-видобувна машина у світі. Без цієї машини можна забути про видобуток у великих масштабах.

Про надзвичайну машину — далі дивіться у відеосюжеті.