323 судді Республіки Крим отримали від Генеральної прокуратури підозру у зраді присяги. А той, хто надихав працювати на окупанта, почав в Україні нову кар'єру.

Суддя Валерій Чорнобук під стінами Дніпропетровського апеляційного суду, де працював останнім часом, нагадує — він у Криму вже два роки як персона нон ґрата.

"16 травня я прийшов з речами в Жовтневий військкомат. Взяв ЗІЛ-131, автомобіль купив, і на ньому вже поїхав служити", — розповідає екс-голова Апеляційного суду АР Крим Валерій Чорнобук.

Валерій Чорнобук любить уточнювати: він не був в АТО, він там служив. Командир розвідки 39-го батальйону Роман Богатир пам'ятає, як у підрозділі з'явився генерал на сержантській посаді. У батальйону бойових завдань було багато. А потім — найстрашніший епізод в житті бійців — Іловайськ: оточення, прорив, пошуки своїх, і штаб, який раптом опинився впритул до ворога.

Але Чорнобука тоді там не було, він звільнився за місяць до Іловайська, рівно через 45 діб у зоні АТО, отримавши відповідний статус. Більше — дивіться у відеосюжеті.

Читайте також: Як Фірташ обійшов санкції та збільшив свої статки у Криму