Одяг для героїв фільмів "Марсіанин", "Останній самурай" та "Арго" створювали у майстерні компанії Global Effects Inc. Вона займається зовсім нетиповим ремеслом – створюють костюми для блокбастерів.
"Для нас важливо, щоб костюми витримали завдання, які перед ними ставлять. Наприклад, якщо в нашому скафандрі будуть літати, ми пристосуємо їх під умови польоту. Правда, часто нам навіть невідомо, як костюми будуть використовувати, бо їх замовляють ще до того, як написано сценарій", – розповів гендиректор Global Effects Майк Сулпріціо.
Тисяча квадратних метрів площі всіяна лицарськими обладунками, шоломами і скафандрами. Там постійно стукають, вирізають і вирізьблюють. Кіноіндустрія – головний клієнт компанії. Але нерідко і NASA замовляє в неї сувенірні костюми. Серед покупців – фірми, які продають фанам копії костюмів наприклад із "Зоряних війн". Замовників вистачає, але Global Effects розуміє, що з сучасними технологіями конкурувати складно.
Логічно, що в 21-му столітті більше використовують друк на 3-D принтері. У Голлівуді все йде до того, що костюми будуть друкувати прямо на знімальному майданчику,
– вважає президент Global Effects Кріс Ґілман.
Втім, машини не застраховані від помилок, а виправляти їх можуть тільки живі люди. Тож хоч такі компанії, як Global Effects, в Америці можна полічити на пальцях, навряд чи вони не матимуть роботи найближчим часом.
"Знайти кравців у Лос-Анджелесі – справжнє випробування. Сьогодні таких є 35. А ще десять років тому було 80. Не бракує хіба що творців жіночих костюмів. А тим часом фільми про супергероїв, які завжди шалено популярні, потребують костюмів ручної роботи", – розповів експерт з виготовлення костюмів Бобі Гарланд.
Читайте також: Хлопець з Тернопільщини, який зумів стати батьком зірок Голлівуду
Оскільки найбільша загроза для індустрії – відсутність фахівців, експерти не виключають, що найближчим часом з'являться спеціальні школи при майстернях костюму. Там навчатимуть усіх, хто мріє створювати вбрання для супергероїв.