Про механізми, якими може скористатись Україна у питанні Керченського мосту, експерти розповіли на прес-конференції в Києві. Про це повідомляє портал "Крим.Реалії".

Перший механізм — це створення "ad hoc" трибуналу, другий — звернення до міжнародного трибуналу морського права в Гамбурзі і третій механізм — звернення до міжнародного суду ООН, який розташований в Гаазі. Україна не повинна вибирати між цими механізмами, для того, щоб досягти ефективного результату, вона повинна задіяти три механізми одночасно,
— прокоментувала керівник Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

За її словами, Україна повинна діяти негайно, щоб зупинити агресора.

Юристи нагадали також, що між Україною і Росією було укладено угоду про будівництво транспортного переходу через Керченську протоку в кінці 2013 року. Однак Україна припинила дію цього договору в 2014 році.

Таким будівництвом Росія грубо порушує не тільки положення міжнародних договорів, а й домовленості, які існують між Україною і Росією про те, що Керченську протоку і Азовське море є історично внутрішніми водами двох держав. Будь-які дії в цьому просторі повинні відбуватися за обопільною згодою двох держав,
— зауважив президент Колегії юристів з морського права України Денис Рабомізо.

Він додав, що поки що Україна не задіяла ніяких правових механізмів, пов'язаних з протидією будівництва транспортного переходу.

Читайте також: Яким має бути проблемний Керченський міст і що завадить його збудувати (Інфографіка)