Про це він розповів у коментарі ресурсу "Страна".
За його словами, двигун, що використовувала КНДР, справді було виготовлено у Дніпрі.
Читайте також: Експерт, що звинувачував Україну у співпраці з КНДР, зробив гучне зізнання
"Я визначив двигун "Глушко РД-250" за такими критеріями: 1) тип турбонасосу, 2) положення ТП на платформі камери згоряння (типове); 3) схема та розміри камери згоряння; 4) розмір тяги", – зауважив дослідник.
Водночас експерт підкреслює, що український уряд і "Південмаш" не є помічниками в передачі двигуна RD-250 Північній Кореї.
Я підозрюю, що RD-250 було продано до Північної Кореї незаконно багато років тому ще за часів розпаду Радянського Союзу. Не знаю, чи до розпаду, чи вже після за часів української незалежності. У всякому разі, це був момент під час розпаду Радянського Союзу. Багато фахівців тоді стали безробітними. До того ж, слід враховувати, що на території колишнього Радянського Союзу є склади та музеї,
– переконує Брюгге.
Крім того, він пояснив, чому Північна Корея почала використовувати ці двигуни саме зараз, хоча вона їх отримала багато років тому.
Читайте також: На "Південмаші" зробили заяву щодо українських двигунів у КНДР
"Двигун 4D10 (R-27 SLBM) є занадто складним для ручного управління. Було багато невдач. Тому проекти HS-10 і HS-13 зупинили. Можливо, вони вже вирішили в 2014 році використовувати двигун RD-250 як модифіковану версію (одиночну камеру згоряння) для нових військових ракет. Повний RD-250 планується для нової ракети-носія Unha-X, яка незабаром буде представлено", – підсумовує німець.
Нагадаємо, 14 серпня впливове американське видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетним питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень поширило припущення, що ракета МБР Hwasong-14, запущена в липні КНДР, була оснащена ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-ті роки РД-250.
Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР видання назвало українське держпідприємство "Південмаш".
Згодом секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що український оборонний і авіакосмічний комплекси не поставляли зброї і військових технологій в Північну Корею.
Крім того, американські розвідники у коментарі Reuters зауважили, що офіційний Пхеньян має всі можливості для виробництва двигунів для ракет.