Про це у інтерв’ю Cultprostir розповіли родичі та друзі ув’язнених.

Найчастіше за ґрати потрапляють українці, які були вплутані в Таїланді у справи з ввезенням наркотиків або в шахрайство з банківськими картами. Наркотики у речі українських громадян підкладають зловмисники, які втерлися в їхню довіру і попросили доставити вантаж – наприклад, ювелірні вироби – з Бразилії до Таїланду.

"Банківська" схема виглядає так: міжнародна злочинна організація через інтернет вербує молодь з економічно неблагополучних країн, щоб вони, приїхавши в Таїланд, переводили в готівку гроші з карти, на яку до цього було переказано кошти зі зламаних хакерами рахунків громадян країн "першого світу", – йдеться у інтерв’ю.

Родичі та друзі ув’язнених скаржаться на пасивність українського консульства в Таїланді у питаннях допомоги цим громадянам. Вони вважають, що найкращим виходом із ситуації було б підписання між Україною і Таїландом двостороннього Договору про правову допомогу, який значно полегшив би екстрадицію. Підготовку до його укладання вели в 2013-му, але процес був перерваний, і відтоді Україна до нього більше не поверталася.

Родичі засуджених та активісти створили Facebook-сторінку, присвячену українським в'язням у Таїланді.