У Російській Федерації пенсійний вік для чоловіків — 60 років, а для жінок — 55. Однак нещодавно прем'єр-міністр країни Дмитро Медведєв, що із часом це зміниться. Адже ситуація із бюджетом країни погіршується ледь не щодня, а підвищення пенсійного віку — об'єктивний процес.

Нині в Росії більше 40 мільйонів людей пенсійного віку.

Відтак очільник російського уряду пропонує провести референдум із цього питання. Інші чиновники бажають, аби була створена спеціальна комісія, яка б займалася обговоренням та впровадженням пенсійної реформи.

Тим часом, законопроект про підвищення пенсійного віку для держслужбовців до 65 років схвалили в російській Державній Думі.

За словами експертів, кожна спроба російської влади розпочати обговорення цієї теми викликає обурення серед громадян країни.

Підвищення пенсійного віку в жодній із країн не викликає задоволення. У Росії це питання стоїть особливо гостро, оскільки рівень пенсійного забезпечення доволі низький — практично наближений до соціальних виплат для бідних,
— розповіла керівник відділу вивчення доходів і споживання "Левада-Центру" Марина Красільникова.

Дехто із кримчан, які не підтримали анексію півострова Росією, розповідають, що багато хто пішов на референдум у березні 2014 саме через розповіді про високі російські пенсії.

У результаті, виграли від цього ті люди, які вже мали оформлені в Україні виплати. Їм перерахували пенсії у рублі за курсом 3,8, тож вони виявилися у середньому на 1,5 тисячі вищими, ніж у середньому по Росії.

Тож зниження рівня життя та підвищення пенсійного віку майже невідворотні. Тобто, те, від чого тікали кримчани, стало сьогодні кримською реальністю.

Повний випуску програми "Крим.Реалії" дивіться тут.