У середньому, після восьмитижневих тренінгів родина починає заощаджувати 15% сімейного бюджету.
У родині Шум полюбляють раціональне використання. Тому у магазин ходять зі своїми торбинками, сміття сортують у різні пакети, батарейки і пляшки здають, а пристрої вимикають з розеток. На подвір'ї та у будинку — світлодіодні лампи. І двотарифний лічильник. Перелаштовує його РЕС, до слова, безкоштовно.
Після робочого дня Сергій додому повертається на мотоциклі. Раніше 30 кілометрів в один бік чоловік долав автомобілем. Тепер на двоколісному витрачає палива втричі менше. Пральна машинка тут працює вночі. Тоді ж заряджають і мобільні телефони.
Бере приклад з батьків і трирічний Ванічка. Самостійно вимикає світло і навіть телевізор з розетки. Сергій зізнається, що таке раціональне споживання затягує, як наркотик. А головне — почав товстішати родинний гаманець. Тепер родина планує встановити сонячні панелі і придбати електромобіль.
Сергій почав заощаджувати після тренінгу від "Сталого домогосподарства". Ідеологи проекту кажуть, головна мета — зберегти планету у найкращому вигляді для дітей та онуків. Хоча їхня ініціатива дає насамперед матеріальний ефект: учасники заощаджують 15% сімейного бюджету. Усіх ділять на екокоманди. І кожен обирає саме ті завдання, які не викликають дискомфорту.
Вони тиждень за тижнем пробують змінити своє життя. Тобто один тиждень, наприклад, дивляться, яке у них споживання води.
Після Євромайдану, у пункті прийому вторинної сировини кажуть, що пляшки та папір почала активно приносити і молодь. У двох пакетах, як виявилося, один кілограм пляшок, а це — 3 гривні 50 копійок. Майже на один жетончик у метро.