Про це 24 каналу розповів голова правління "Майдану Закордонних Справ" Богдан Яременко.

Читайте також: Вибори в фейкових республіках: яка загроза для України

За словами дипломата, Україні не обов’язково виходити з мінських угод. Але можна чітко заявити, що ми наполягаємо на нових переговорах. На яких чітко визначать нову дати всеосяжного перемир’я. До того часу не ухвалюватимемо жодних нових законів. Зокрема, про продовження на рік дії закону про особливий статус регіону.

"Проведення виборів так званого керівництва в ОРДЛО – причина, щоб офіційно перекласти вину і встановити, що відповідальність повністю на Росії. Але насправді мінського процесу немає. Заміна його учасників – право сторін. Але незаконні утворення не є учасниками переговорів. Були дві невстановлені особи, яких уже нема. Від цього мінські домовленості не стають ні більш, ні менш легітимними",
– зауважує Богдан Яременко.

За його словами, процес продовжуватиметься, але він у безвиході. Тому що Україна вустами Порошенка заявляє, що мінські угоди безальтернативні. І Росія закликає їх виконувати. Москва не хоче нічого змінювати. Україна не може щось запропонувати або змінити свою поведінку, щоб примусити Росію вести себе інакше.

Дипломат також підкреслює, що Україна жодним чином не порушує "Мінськ-2". Зокрема, положення про проведення амністії і місцевих виборів – тобто не керівників, парламентів, а місцевої влади – сільської, міської, районної.

"Україна повинна обговорювати з бойовиками питання модальності амністії і виборів тільки через чотирнадцять днів після того, як настане перемир’я і буде відведено озброєння. Так як цього не було зроблено, Україна може не починати переговори про ці закони, тим більше ухвалювати їх. Але закони про особливий статус Донецької і Луганської областей і реінтеграцію Донбасу – наша добра воля. Україна вважала, що ці закони нам допоможуть вирішити конфлікт. Не допомогло. Тому ми не є порушуємо "Мінськ-2",
– підкреслив Богдан Яременко.

Нагадаємо, що так звана "народна рада "ДНР" в окупованому Донецьку призначила виконувачем обов'язків "глави ДНР" Дениса Пушиліна після загибелі попереднього ватажка бойовиків Олександра Захарченка. Але у Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі буде їздити виконувачка обов’язків глави "МЗС ДНР" Наталія Никонорова.

Також повідомлялось, що на окупованих територіях Донеччини і Луганщини восени планують провести "вибори" нового ватажка проросійських бойовиків у зв'язку з вбивством Олександра Захарченка.

Хто така Наталія Никонорова? Працювала юристом апарату "Народної ради ДНР", а також представляла проросійських бойовиків у контактній підгрупі з політичних питань у Мінську. У політичних колах "республіки" Никонорову вважають наближеною до Пушиліна.