Того вечора Лариса Гольник разом з чоловіком поверталася додому, коли раптом вискочили чоловіки у масках. Нападників будо двоє. Жінка розповіла, що вони кілька разів повалили чоловіка на землю, били його кийками по ногах.
Читайте також: Колишній український суддя-втікач подав в суд на президента Молдови
У Лариси Гольник легке поранення голови, а у її чоловіка – забій ніг. Цей напад – помста за професійну діяльність, каже суддя.
"Саме за антикорупційну діяльність, яку я веду і намагаюся притягнути людей до відповідальності за вчинення злочину, я й постраждала. Це можуть бути люди мера міста", – розповіла Лариса Гольник.
За справу мера Полтави Олександра Мамая суддя взялася у 2014 році. Мер виніс на розгляд сесії Міської ради питання про виділення земельної ділянки. Особисто за це проголосував. Однак, не попередив депутатів, що йдеться про землю для його пасербиці. Коли справа дійшла до суду, каже Лариса Гольник, чиновник намагався домовитися про її закриття. Наразі оцінку діям посадовця, за зверненням судді, дає НАБУ.
За свою принциповість досі розплачується і суддя черкаського Апеляційного суду Сергій Бондаренко.
Одна зі справ, це справа по виселенню вчительки із підприємства АЗОТ, де мені фактично була дана незаконна вказівка про винесення рішення проти цієї вчительки. Я не погодився. Після цього я отримав погрози від голови суду, а менш ніж за рік хтось підпалив мій автомобіль. Потім через 2 тижні затримали двох осіб в мене під квартирою,
– поділився Бондаренко
Володимир Бабенко досі головує, а Генпрокуратура, яка мала ще два роки тому повідомити про підозру посадовцю – затягує рішення, говорить черкаський суддя.
Читайте також: Суд заарештував співробітника МВС через смертельну аварію в Києві
Проте навіть без підтримки колег, і суддя Гольник, і суддя Бондаренко, готові й далі боротися проти системи.