У цей день наші предки проводили час з сім'єю та вшановували пам'ять померлих родичів. Про історію свята, його традиції та заборони – повідомляє 24 канал з посиланням на Волинську єпархію ПЦУ.

Не пропустіть Найтепліші привітання з Днем ангела Михайла 2024: чарівні картинки, проза та вірші

Михайлів день 2024

Архистратиг Михаїл – це вождь Небесних Сил, який керував Божою армією у битві із Сатаною. Люцифер був зарозумілим, гордовитим і злим духом, який повстав проти Господа. Сатана прагнув стати вищим за Бога, тому почав збирати армію однодумців. Втім, його планам завадив Михаїл, який надихнув ангелів на боротьбу зі злом та здолав Люцифера.

Що цікаво, українці вшановують архистратига ще з часів Київської Русі. Михаїл вважається покровителем Києва. Зображення святого міститься на гербі столиці.

Архистратиг Михаїл / Фото Православної церкви України

У цей день наші предки ходили до церкви, запалювали свічки та молилися. Після цього пращури збиралися вдома, запрошували родичів та готували смачні страви. Переважно цей день усі проводили в сімейному колі за молитвою та частуваннями. Водночас віряни допомагали нужденним та займалися благодійністю. Михайлів день вважався сприятливим для розв'язання сімейних труднощів та проблем.

Що не можна робити у Михайлів день

  • Не варто відмовляти в допомозі нужденним.
  • Не рекомендується займатися важкою фізичною працею.
  • Не можна лихословити, пліткувати, заздрити та бажати зла іншим.
  • Не варто байдикувати та лінуватися.
  • Не рекомендується викидати їжу після застілля.

Що ще відзначають

Всесвітній день піаніста. Це свято вшановує досягнення музикантів в усьому світі. У 1709 році італійський майстер Бартоломео Крістофорі винайшов фортепіано, інструмент, гра якого щодня зачаровує людей.