За коментарями журналісти сайту "24" звернулися до політолога Євгена Магди, політичного експерта Костя Бондаренка, експерта Українського незалежного центру політичних досліджень Юлію Тищенко.
Владі – таким чином вона показує, що здатна знайти управу на кожного, навіть "політичного небожителя".
Це був потрійний удар: налякати депутатів, приструнити Радикальну партію, піар перед виборами: показати суспільству, що влада бореться з корупціонерами у парламенті.
Затримання Мосійчука стало таким собі "показовим виступом " правоохоронців перед громадськістю. Арешт нардепа прямо позначився і на його партії. Це був посил Ляшкові і його нинішнім фінансистам, благодійникам, що на кожного знайдеться подібний компромат.
Не можна відкидати також ефект психологічного впливу на депутатський корпус. Арешт цього нардепа сприятиме консолідації коаліції перед загрозою подібних викриттів.
Серед версій: за допомогою затримання Мосійчука Петро Порошенко передав "привіт" Ігорю Коломойському.
Бо він – найслабша ланка. Це людина, на якій клейма ніде ставити. Мало хто позитивно ставився до цього персонажа української політики.
Особа Мосійчука не дуже важлива, на його місці міг бути й інший нардеп, на якому влада могла б продемонструвати свою здатність боротися з депутатами-корупціонерами.
Вину чи невинність нардепа доведуть або не доведуть у суді. Попередньо є підстави вважати Мосійчука корупціонером. Адже відео з Мосійчуком, яке було оприлюднене — досить переконливе.
Влітку 2011 року був заарештований за підозрою у підготовці терактів до Дня незалежності у справі так званих "васильківських терористів". До 2014 року Мосійчук, разом з іншими затриманими утримувався у Лук'янівській в'язниці.
У січні 2014 року отримав шість років ув'язнення, був амністований у лютому після завершення Євромайдану. У лютому 2015 року Колегія суддів Апеляційного суду Київської області зняла з Мосійчука та інших затриманих обвинувачення у тероризмі; справа проти них була закрита за відсутністю складу злочину.
Ігор Мосійчук неодноразово був винуватцем і учасником бійок у залі парламенту та поза його межами.
Питання про засудження поки ніхто і не ставить. Головне – це порушити справу.
Крім того Мосійчука було затримано з порушенням процедури. Ситуація з позбавленням його імунітету — це порушення процедури. Можна довго говорити, що це була процедура ad hoc, але не можна змінювати правила під час гри. Якщо Мосійчук винен, то необхідно було все зробити згідно з вимогами регламенту і закону, або міняти їх до того, як Мосійчук був затриманий.
Скандал ускладнить життя партії. Не виключено, що вона може навіть "посипатись". Імовірно, рейтинг РПЛ після цього скандалу вдвічі зменшиться.
Наступним може стати нардеп-радикал Андрій Лозовой. Саме це прізвище називає Генеральна прокуратура.
Зарештованими можуть бути як нинішні опозиціонери, так і члени правлячої коаліції. Щоб показати, що порядок наводиться, потрібно підставляти і своїх.
Також від того, проти кого порушать наступну справу, залежатиме реакція суспільства.
Якщо наступним буде інший радикал, або член іншої опозиційної до Президента політичної сили, будуть говорити про політичні репресії. Якщо це буде член опозиційного блоку, регіонал – говоритимуть про те, що почали наводити порядок. А якщо це буде представник фракції БПП – у суспільства буде священний екстаз з приводу панування справедливості.
Читайте також: Кабанчик — у центрі розслідування: реакція соцмереж на затримання Мосійчука