Щоправда, суспільство не сприймає такого розвитку подій.
”Можна називати це ще керована демократія light тому, що вона трохи м`якша поки що ніж в Росії, але от формування аналогу російського з нашою українською специфікою дуже помітна. Але помітно і інше. Значна частина суспільства це не сприймає. І на жаль в цьому році ми побачили посилення політичної напруги і одночасно посилення політичної апатії”, - каже політолог Володимир Фесенко.
“В нас відношення до влади суттєво відрізняється від відношення влади в Росії. Для Росії влада оберігає деякий сакральний характер. Це було при самодержавстві і закінчуючи КПС, генсеками і нинішніми керівниками. Вони мають величезні рейтинги. Вони мають підтримку 70% населення. Нічого схожого в нас не має і в принципі бути не може”, - каже політолог Михайло Погребінський.
Серед позитивних тенденцій у вітчизняній політиці експерти називають все більш активну громадянську позицію українців, яку вони не бояться висловлювати під час масових акцій протесту. Натомість, найбільш прикрою тенденцією 2010 року є занепад українського парламентаризму. Найвиразніше це продемонструвала недавня бійка в парламенті, - стверджують фахівці.