У Токіо дуже популярні сеанси швидкісних знайомств. У погано освітленому приміщенні на околиці міста в суботу ввечері збираються чоловіки і жінки, які сподіваються підібрати собі партнера. В даному випадку до участі в сеанси запрошені тільки жінки, які бажають познайомитися з чоловіками з третьою чи четвертою групою крові.
Одна з них розповідає, що прийшла сюди після того, як розчарувалася в одному з третьою групою крові. "Мене страшенно дратувала його неорганізованість і тепер я хочу познайомитися з кимось, у кого друга група крові", - говорить вона.
Інтерес до груп крові широко поширений серед японців. Жіночі журнали публікують сотні статей на цю тему, видаються книги на допомогу тим, хто хоче знайти собі партнера по крові. Прийнято вважати, що люди з другою групою є вірними і надійними партнерами, але при цьому відрізняються стриманістю і тривожністю. Люди з першою групою крові вважаються рішучими та впевненими у собі. Найменше пощастило тим, у кого третя група крові - їх прийнято вважати вільнодумцями.
Останній за рахунком прем'єр-міністр Таро Ассо навіть вказав свою групу крові - другу - на своєму офіційному веб-сайті. Якщо він припускав, що це принесе йому симпатії виборців, він був розчарований. На виборах він зазнав повний провал.
Це захоплення питаннями крові насправді є відлунням теорій в області євгеніки, які мали широке поширення в міжвоєнні роки. Прикладом таких досліджень, що проводилися в передвоєнній Японії, є порівняння груп крові, поширених на Тайвані, де відбувалися повстання проти японських окупантів, з групами крові у народності Айну з північного острова Хаккайдо, які вважалися більш миролюбними.