Про це в ефірі 24 каналу розповів політолог Олег Саакян. Він сказав, що питанню боротьби з контрабандистами через Раду нацбезпеки та оборони складно дати об'єктиву оцінку.

Зверніть увагу Назвав конкретні цифри: Баканов відзвітував про боротьбу з контрабандистами

РНБО може переломити ситуацію

"Добре, що принаймні борються, але якщо говорити серйозно, то боротися з наслідками явища – це історія, яку можна легко проілюструвати боротьбою з корупцією в Україні впродовж багатьох десятиліть. Це вічна боротьба, двигун, який ні до чого не призводить, окрім невеличких зрушень", – вважає політолог.

На думку Олега Саакяна, РНБО не має інструментів для того, щоб боротися з явищем, вона лише створює правила гри. Рада нацбезпеки та оборони може ситуативно переломити ситуацію і стати "дубинкою в руках президента", додав політолог.

Читайте також Санкції РНБО проти Топ-10 українських контрабандистів: що відомо про цих людей

Саакян сказав, що наразі не пропонують конституційних змін щодо проблеми контрабанди – вона має не тільки прізвища, а й так зване системне явище. Зокрема, системні вади є і в нормативно-правовій базі, і в державних інституціях, і в антиолігархічній діяльності.

Це яскрава історія, ефектна, але неефективна. На жаль, чим далі, тим більше такі рішення РНБО будуть дискредитуватись саме тим, що вони не дають тих завищених очікувань, які є в суспільстві.

Олег Саакян

Політолог

Олег Саакян вважає, що боротьба Ради національної безпеки та оборони з контрабандистами може бути дуже точковим й короткостроковим інструментом.

Саакян про боротьбу з контрабандистами через РНБО: дивіться відео

Засідання РНБО 10 листопада: коротко

  • 10 листопада Володимир Зеленський скликав засідання Ради нацбезпеки та оборони. Головною темою стала ситуація на кордоні з Білоруссю – мовилось про потенційні загрози через нелегальних мігрантів.
  • Голова Служби безпеки Іван Баканов на брифінгу доповів про боротьбу з контрабандистами. Він нагадав, що раніше президент дав низку доручень щодо війни з контрабандою.
  • Водночас РНБО ввела санкції проти людей, які відкривали "представництво Нікарагуа" в окупованому Криму. Мовиться про 8 фізичних осіб, з них 4 – громадяни Росії.