"Протягом всієї української незалежності президенти України, які обиралися народом, були над цим народом, а не разом із цим народом. Інститут президента перетворився на інститут благ, привілеїв, грошей, корупції, а не відповідальності, важкої та відданої праці для України та українців. Народ має нарешті отримати механізм контролю за президентом", - сказав Яценюк.
Він підкреслив, що "закон про порядок імпічменту – це шлях до того, як змусити кожного президента робити те, що він обіцяв перед виборами і думати не про себе і своє оточення, а про Україну та її майбутнє".
Законопроект передбачає, що ініціювати початок процедури імпічменту президента може 1/5 конституційного складу парламенту (90 народних депутатів), обґрунтувавши таку необхідність в письмовому поданні. Подальша процедура потребуватиме 226 голосів, як це й передбачено Конституцією.
Закон чітко визначає порядок діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії щодо імпічменту президента, правовий статус спеціального прокурора, спеціальних слідчих, голови, заступника голови, секретаря та інших членів спеціальної тимчасової слідчої комісії, задіяних в процедурі імпічменту президента.
В законопроекті пропонується забезпечити відкритість та гласність процесу імпічменту президента. Спеціальна тимчасова слідча комісія проводить свою роботу у формі відкритих засідань, а відповідні рішення приймаються народними депутатами відкритим поіменним голосуванням.