Партнери України закликали парламент імплементувати усі положення чинного законодавства, зокрема, посилити систему запобіжних заходів та реагування на домашнє насильство. Про це мовиться у спільній заяві Представництва ЄС, Консультативної місії ЄС та Офісу Ради Європи в Україні, інформує "Європейська правда".
Важливо Як захистити себе від насильства: поради для жінок
Криміналізація домашнього насильства у 2017 році змінила ситуацію в Україні. Та навіть попри те, що вже реалізовано на політичному рівні, багато чого ще можна зробити,
– йдеться у заяві.
Що сказали у ЄС та Раді Європи
ЄС закликав українську владу надати додаткове фінансування притулкам для жертв домашнього насильства. Крім того, Євросоюз та Рада Європи підкреслили на важливості розроблення та фінансування програми для правопорушників.
У заяві також наголосили на важливості ведення просвітницької діяльності, руйнуванні гендерних стереотипів, сексизму та нерівності. Адже саме ці чинники часто є першопричиною насильства.
До теми Обережно, двері зачиняються: чому карантин посилив домашнє насильство і як бути постраждалим
Понад усе ми віримо, що прийняття конвенції про запобігання насильству проти жінок пришвидшить імплементацію українського законодавства. Конвенція залишається найбільш ґрунтовним документом щодо такого серйозного порушення прав людини,
– підкреслили партнери України.