“Палата Європейського суду з прав людини має бажання особисто заслухати пояснення як від заявників, в даному випадку від нас, представників Юрія Віталійовича, так і від уряду України”, - каже адвокат Юрія Луценка Ігор Фомін.

“Міцні докази все-таки є в сторони заявника до Європейського суду. І таким чином, Україна ще раз не ввійде в історію, а вляпається, створивши потужний прецедент поєднання в порушенні статті 5-ї і статті 18-ї Європейської конвенції з прав людини”, - вважає представник Юрія Луценка в Європейському суді з прав людини Валентина Теличенко.

Після розгляду справи щодо законності арешту екс-міністра, Європейський суд призначить наступні слухання - з приводу використання системи правосуддя в політичних цілях. Втім, експерти запевняють, рішення Феміди не стане обов’язковим для українського правосуддя.

“Ці рішення не мають прямої дії на Україну. Суд Європейський виносить, що по такій-то справі Україна була неправа, що Україна була права, що порушені ті чи інші норми закону. Ніяк не вплине, тому що чхати хотіла наша влада на рішення Європейського суду”, - президент Ліги захисту прав людини Ігор Годецький.

Сам Юрій Луценко спростовує заяву Генпрокуратури, що визнав свою провину. Про це йдеться у листі екс-міністра внутрішніх справ. Документ оприлюднила дружина Луценка.

“Якимось чином треба було замаскувати те, що це було чисто політичне замовлення. Злочинів Луценко ніяких не вчиняв. Ясно, що прокуратура мусила доводити те, що вони почали, до кінця. Тому вони просили нижче нижчого. Таким чином ми зробили висновок, що вони знають, що вони не довели цього злочину. Що він, нібито, каявся частково, коли Луценко сказав: "Я можу тільки в політиці говорити про якесь каяття, я жодного юридичного злочину не вчиняв"”, - розповіла дружина Юрія Луценка Ірина Луценко.

Нагадаємо, минулого тижня закінчилися слухання і дебати адвокатів у справі Юрія Луценка. Вирок суду буде оголошено 27 лютого.