Сьогодні аеропорт в Махачкалі виглядає знищеними, там люди грабували duty free, ламали техніку. Про це 24 Каналу розповів політолог Валентин Гладких, зауваживши, що ситуація стала виявила ідентичність деяких груп населення.
Дивіться також Шок і бойкот: як Ізраїль відреагував на протести у Дагестані та заяви Ердогана
У Росії проростає ксенофобія та антисемітизм
Антиізраїльські мітинги та блокування аеропорту підтверджують, що за всіма високими й нібито ідеологічними гаслами насправді не стоїть нічого, окрім тяжіння до руйнування та банального грабунку. Показовим у ситуації є те, що на рейсі з Тель-Авіва також летіли діти, які поверталися з лікування в Ізраїлі, бо в Росії вилікувати їх немає змоги.
Треба усвідомлювати, що в Росії є "паростки" ксенофобії, антисемітизму, релігійної нетолерантності, відсутність будь-якої соціальної солідарності – все це давно проростало й далі буде тільки поширюватися,
– зауважив Валентин Гладких.
Такі ситуації не виникають спонтанно. Раніше схожі заходи влаштовували на вулиці, біля готелю. Навіть створювали спеціальні інструкції для правоохоронних органів та інших структур, щоб вони знали, як реагувати.
Політолог про ситуацію в аеропорту Махачкали: дивіться відео
Путін втрачає контроль
За словами політолога, ситуація в Дагестані є лише передвісником наступних заворушень. Адже сьогодні натовп виступає проти євреїв, а вже завтра йому можуть не сподобатися православні чи інші групи людей.
Я думаю, це лише передвісники наступних процесів, які розгортатимуться на всій території Росії, демонструючи абсолютну нездатність путінського режиму тримати ситуацію під контролем,
– підкреслив Гладких.
Ізраїль уже заявив, що очікує від російської сторони гарантій безпеки для своїх громадян та осіб відповідного етнічного походження чи віросповідання. Проте, чи вдасться це зробити путінській владі – залишається серйозним питанням.
Що відомо про протести в Дагестані
- Ввечері 29 жовтня в аеропорту Махачкали мав приземлитися рейс з Ізраїлю. Але після чуток про те, що на борту літака ізраїльські біженці, яких нібито хочуть розселити у Дагестані та інших регіонах Північного Кавказу, люди вийшли на протести. У Кремлі на цю подію досі не відреагували.
- Голова Республіки Дагестан Сергей Меликов здивував заявою про "український слід", який нібито стоїть за протестами. За його словами, ситуацію навмисно хотіли дестабілізували. Водночас, очільник Дагестану зауважив, що йому соромно за дії протестувальників, а влада республіки до цього немає ніякого стосунку.
- У США відреагували на ситуацію та засудили погроми в аеропорту Махачкали. Директор Центру передового досвіду у галузі стратегічних комунікацій НАТО Яніс Сартс підкреслив, що російські ЗМІ довго працювали над тим, щоб розпалити ненависть до України, Заходу, а тепер й Ізраїлю. Він додав, що такі прояви агресії не вигідні Кремлю, тому їх намагатимуться зупинити силою.