На Ризькому саміті сторони підписали Меморандум, який передбачає, що віднині щомісяця український уряд звітуватиме Брюсселю про конкретні показники реформ.
"Єдине, що іноді ми потребуємо повнішої інформації, бо саме це дає відчуття прозорості та ясності. Нам важливо розуміти, які виникають проблеми, чому саме гальмуються ті чи інші реформи, яку роль у цьому відіграє Верховна Рада, уряд, міністерства", — сказав євродепутат, голова моніторингової групи для України Габріеліус Ландсбергіс.
За останній рік ЄС виділив Україні два пакети макрофінансової допомоги. Перший з них уряд отримав просто в обмін на запевнення у відданості реформам.Перший транш у рамках другого пакету – 600 мільйонів євро – також є безумовним. Щоб отримати два наступні транші в понад мільярд євро українському уряду доведеться щомісяця направляти в Брюссель детальні звіти про прогрес у різних царинах.
Читайте також: Європа не хоче визнавати перспективу членства України, бо на це потрібні гроші, — Горбач
"Якщо йдеться про макрофінансову допомогу, то головними відповідальними завжди є Міністерство фінансів та Національний банк України. Вони повністю підготувалися до всіх умов", — повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Справжній екзамен на спроможність зберігати довіру кредиторів та донорів з ЄС Україна почне складати вже в червні цього року, якщо Верховна Рада ратифікує відповідний меморандум.
Нагадаємо, У Ризі пройшов саміт Східного партнерства, де українська дипломатія намагалась отримати безвізовий режим з Європейським союзом.